icon-color-filtericon-engine-typeicon-fuel-typeicon-model-filtericon-price-filtericon-transmissionicon-vehicle-type-filtericon-year-filtericon-arrow-lefticon-arrow-righticon-briefcaseicon-buildingicon-bycicleicon-calculateicon-calendaricon-call-usicon-caricon-car-addicon-car-brakeicon-car-seaticon-car-tireicon-car-wrenchicon-car2icon-checked-boxicon-checkmarkicon-chevronicon-circle-arrow-righticon-clipicon-dealericon-editicon-emailicon-email-openedicon-email-opened-signicon-eurosicon-eyeicon-facebookicon-garageicon-google-plusicon-homeicon-infoicon-info-circleicon-lightsicon-linkicon-link-signicon-listicon-list-alticon-locationicon-location-coloredicon-location-signicon-lockicon-mirroricon-mobile-phoneicon-moneyicon-motorbikeicon-nexticon-okicon-papersicon-peopleicon-phoneicon-phone-signicon-plusicon-plus-without-bordericon-previcon-question-markicon-quoteicon-quotesicon-renewicon-searchicon-shieldicon-sort-arrowicon-star-shieldicon-steering-wheelicon-subwoofericon-to-topicon-trashicon-truckicon-usericon-ventilationicon-warningicon-warranty-daysicon-work-timeicon-wrenchicon-write-uslogo-small

Kā notiek VIN pārbaude?

VIN numurs – kas tas ir?

 VIN (ang. Vehicle Identification Number) ir septiņpadsmit rakstzīmju kombinācija, kas identificē konkrēto transportlīdzekli ar unikālu numuru. Šis numurs katrai automašīnai ir unikāls un zinot šo numuru Tu vari pārbaudīt automašīnas izmantošanas vēsturi.


Kāpēc VIN pārbaude ir nozīmīga?

 

Ar VIN atkodēšanu (dekodēšana) un pārbaudīšanu dažādās datubāzēs mēs saņemam daudz informācijas par šo lietoto transportlīdzekli un šo informāciju var salīdzināt ar sludinājumu. Jebkuru nepreciztāti var paskaidrot un ja izrādīsies, ka automašīnas sludinājums nesakritīs ar patieso auto stāvokli tas liks būt mazliet piesardzīgākam. Šī ir viena no populārākajām tirgotāju shēmām, bet mēs varam atklāt to ar VIN pārbaudi.

Jūs varat pārbaudīt:
 
odometra koriģēšanas gadījumus - ar VIN numura palīdzību var pārbaudīt nobraukuma vēstures ierakstus un pārliecināties vai tas ir bijis jebkad iepriekš koriģēts - kā arī to var salīdzināt - ticēt tam vai neticēt.
avārijas un negadījumi - auto pēc avārijas tiek pārdots kā nekad nebūtu sists un tikai ar "ergļa aci" var pamanīt atšķirību. Bet pateicoties VIN pārbaudei mēs varam nosaidrot vai auto ir citis CSNg. 
zādzības - pērkot zagtu automašīnu tā bez šaubām ir slikta investīcija. Atskaites tev pastāstīs vai tā ir bijusi zagta.
izmaiņas sērijas aprīkojumam - atskaitēs par automašīnas vēsturi Jūs atradīsiet informāciju par to, kādam jābūt oriģinālajam aprīkojumam. Ja jūs redzēsiet, ka aprīkojums nav oriģināls vai ir mainīts - tā ir iespēja nolaist cenu vai atcelt pirkumu.


Kur var atrast VIN numuru?

 

Ir vairākas vietas, kur var atrast VIN kodu:
 
Transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentā - VIN laukumā atzīmēts ar burtu "E"
plāksne, kas ir piestiprināta auto korpusa iekšpusē - šasijas plāksne. Bieži sastopamās vietās, piem. ap labo priekšējo sēdekli, kreisajā pusē logā, uz priekšēja pilāra. VIN var atrast arī motora nodalījumā uz labajā pusē atbalsta rāmja virs labā riteņa, Auto ražotāji izvieto šasijas numurs dažādās vietās dažādiem modeļiem un visbiežāk VIN numuru novieto vairākās vietās. Tāpēc ir vērts zināt, kurā vietā ir VIN numurs tavam modelim.
Informācija par to, cik svarīgs ir VIN numurs. Daudzi auto tirgotāju sludinājumos liek šo VIN numuru, bet daudzi to nedara. Tāpēc nebaidies jautāt automašīnas VIN numuru sludinājumos, jo VIN var glābt Jūs no iegādes "kaķi maisā".


Kur pārbaudīt VIN numuru?

 

Pirms lietota transportlīdzekļa iegādes, Jūs varat pārbaudīt VIN numuru divos veidos:
 
izmantojot lapu www.csdd.lv, Jūs varat atrast bezmaksas informāciju no tehniskās apskates stacijām. Jums ir jāzina VIN numurs vai reģistrācijas numurs. Šie dati sniedz Jums informāciju, kas iegūti no pirmā reģistrācijas brīža Latvijā, kā arī transportlīdzekļa tehniskos datus, tehnisko pārbaužu datumus, pēdējo divu pārbaužu rezultātus un fiksētos odometra rādījumus.
izmantojot VIN vēstures atskaites - šeit jūs varat pārbaudīt gandrīz visu veidu transportlīdzekļus. Jums ir tikai jāievada VIN numurs "VIN meklēšanas logā" un Jūs saņemsiet vēstures informāciju par transportlīdzekli (vispārēja informācija par automašīnu, negadījumi, avārijas, ražotāja atsaukumi, zādzību pārbaude), Jums būs iespēja pārbaudīt, kāda ir transportlīdzekļa komplektācija (gaisa kondicionēšana, salona apdare, logi), pārbaudīt iepriekšējos odometra rādījumus un iegūt arhīva fotogrāfijas, ja tādas ir pieejamas Jūsu transportlīdzeklim.


Avots: www.autodna.lv